v

Obvykle si myslíme, že láska znamená bonboniéru ve tvaru srdce nebo poslední stránku v pohádkové knize, ale ve skutečnosti láska není nic snadného ani pohádka. V roce 2022 vypadá hledání lásky spíše jako týdenní posílání textových zpráv tam a zpět, které nikam nevede, než jako romantická montáž. Kromě toho, že posledních několik let připomíná spíš horor než romantický film, má většina z nás zakořeněné návyky, které nás brzdí v cestě za co nejšťastnějším vztahem, ať už v něm už jsme, nebo stále swipujeme přes Bumble.

Krátká, ale důležitá poznámka na okraj: Pokud vztah není na seznamu vašich priorit, děláte to vy a tento článek není určen pro vás. Pusťte si tento playlist, přečtěte si tento článek a pokračujte ve svém zlobivém já.

Ale pro Everygirls, které chtějí dokonalý vztah, máme dobrou zprávu: Je tu jedna dobrá zpráva: špatné návyky, které nám brání v nalezení čistého vztahového štěstí, můžeme napravit, ale vyžaduje to trochu brutální sebeupřímnosti a přehodnocení toho, co skutečně znamená "šťastný". Ať už se s partnerem neustále hádáte, nebo bezvýsledně swipujete doprava na všech seznamovacích aplikacích, zde je osm překvapivých návyků, které mohou vašemu milostnému životu škodit.

1. Máte potíže se závazky v jiných oblastech svého života

Takže jste svému partnerovi plně oddáni (gratulujeme!) nebo jste možná tak připraveni na vztah, že víte, že byste do toho šli naplno, kdybyste našli toho pravého. Pokud jste však nešťastní ve městě, kde žijete, nebo se nemůžete držet jedné práce, mohou se problémy se závazky projevovat i v jiných oblastech vašeho života. Problém s tím, že problémy se závazky, které se netýkají vztahu, ovlivňují váš milostný život? Pokud vás čeká zásadní životní změna, jako je přestěhování do nového města nebo nástup do nové práce, možná nejste tak otevření novému vztahu, jak si možná myslíte.

Když čekáte, až se váš život změní, můžete váhat s navázáním vztahu s jinou osobou (včetně prohloubení vztahu se současným partnerem) ze strachu z neznámého. Proto místo toho pracujte na dosažení života, který chcete, dříve než se zaměříte na hledání partnera, nebo zjistěte, jak váš současný partner zapadne do vysněného života, který chcete mít.

2. Chcete vztah tak moc, že vám nezáleží na tom, s kým ho máte

Představte si to: Opravdu, opravdu se chcete vzít, a tak ignorujete všechny červené vlajky a varovné signály, protože jste již investovali příliš mnoho času do svého současného vztahu. Nebo se možná brzy upnete na nové lidi, protože si myslíte, že jsou "Ti praví" (jste prostě tak unavení z toho, že jste svobodní!). Zdá se vám to povědomé? Možná se více zajímáte o to, zda jste ve vztahu, než o to, zda jste ve správném vztahu. Jinými slovy, jste zamilovaní spíše do myšlenky lásky než do člověka, což váš vztah zrovna nepředurčuje k úspěchu.

Pokud jste tak připraveni potkat "toho pravého", že ignorujete varovné signály nebo se vám stýská po lidech, kteří za to nestojí, věnujte trochu času zkoumání toho, proč chcete být ve vztahu. Je to jen proto, abyste měli "plus jedničku", nebo je to proto, abyste žili svůj nejlepší možný život? Nakonec chceme být jen šťastní. Pamatujte si, že vztah ze špatných důvodů vás k němu nedovede o nic víc, než když budete svobodní.

3. Na každou zprávu, DM, e-mail atd. odpovíte okamžitě

Je rok 2022: Většina z nás je závislá na svých telefonech. Možná cítíte potřebu okamžitě reagovat, když vám v půl desáté večer vyskočí zpráva ze Slacku od šéfa, nebo chcete co nejdříve odpovědět kamarádce, když vám píše o problémech s klukem (#beentheredonethat). Bombardování neustálým rozptylováním však znamená, že nejste přítomni v daném okamžiku, a proto nejste schopni být přítomni se svým partnerem a věnovat mu plnou pozornost.

Také trénujete svůj mozek, aby se soustředil na všechno kromě přítomného okamžiku, což znamená, že potenciálně dobrý vztah vás může minout (a nemyslím tím náhodné přejetí doleva, když jste chtěli přejet doprava). Vypněte oznámení, naplánujte si vyhrazený čas na telefonování a pak aktivně pracujte na tom, abyste byli přítomní.

4. Nežádáte o to, co chcete

Pokud máte problémy s komunikací, ať už jde o rodinu, přátelství nebo kancelář, budete mít pravděpodobně problémy s komunikací i v milostném vztahu. Očekáváte, že vám šéf přidělí více povinností, nebo chcete, aby vám sestra častěji volala, ale nevyslovíte, co chcete a jak se cítíte? Pokud máte očekávání bez komunikace, potřebujete čtenáře myšlenek, ne životního partnera.

Místo toho si s respektem a empatií řekněte o to, co chcete. Domluvte si schůzku se svým šéfem a proberte, kde můžete převzít více odpovědnosti, a dejte sestře najevo, že vám chybí a že byste si přáli, abyste spolu více mluvili. Komunikace ve všech ostatních vztazích vašeho života vám pomůže komunikovat otevřeněji a efektivněji, když najdete toho pravého člověka, se kterým budete. Pokud je dokonalý vztah to, co chcete, komunikace je klíčem k jeho dosažení.

5. Očekáváte dokonalý vztah

Ano, tento článek je o tom, jak najít nebo dosáhnout "dokonalého" vztahu, ale jedna z věcí, která vám může bránit v nalezení toho pravého vztahu, je hledání dokonalosti. Dovolte mi to vysvětlit: "Dokonalý vztah" by měl znamenat zdravou, šťastnou a respektující lásku mezi dvěma lidmi. Nemělo by to znamenat, že si budete vždy rozumět nebo že váš partner nebude mít chyby. Očekávání, že váš vztah (a váš partner) bude bezchybný, povede k nerealistickým očekáváním, která nelze naplnit, ať už potkáte kohokoli. V těch nejlepších vztazích by láska měla být dokonalá, ale váš partner by takový být neměl. Přijímejte lidi takové, jací jsou, ale čekejte na lidi, kteří se nemusí měnit, abyste je mohli milovat.

6. Nelíbí se vám vaše tělo

Naše tělo nám bohužel někdy brání v nalezení nebo navázání skvělého vztahu. Ne, není to proto, že by s naším tělem bylo něco v nepořádku, ale proto, že si to myslíme. Nedostatek sebedůvěry je často věcí č. 1, která nám brání najít skvělý vztah nebo se zavázat ke skvělému člověku, se kterým bychom mohli být. Obáváme se, že si nezasloužíme lásku, kterou chceme, nebo vylučujeme lidi, protože si myslíme, že nesplňujeme jejich standardy. Když už najdeme někoho, kdo se nám líbí a kdo nás má rád, nedostatek sebevědomí může poškodit intimitu vztahu (nízké sebevědomí doslova zabíjí sexuální apetit).

Místo toho, abyste se soustředili na to, co si o vás myslí ostatní, začněte se více soustředit na to, co si myslíte vy o nich. Zřejmě splňujete jejich standardy (duh!), ale splňují oni ty vaše? Nezapomínejte, že to, jak se cítíte ve svém těle, není odrazem toho, jak vypadá nebo jak vás vidí ostatní lidé. Zvedněte si Lizzo, zvyšte si sebevědomí a vězte, že sebevědomí je víc sexy než velikost kalhot.

7. Nevytváříte si zdravé návyky

Slyšeli jste, že musíte mít rádi sami sebe, aby vás mohl mít rád někdo jiný. To je sice pravda, ale myslím, že smysluplnější je říct, že pokud se nestaráte sami o sebe, nemůžete se starat o někoho jiného (nebo očekávat, že se někdo jiný postará o vás). Když o sebe pečujete (tj. dáváte přednost duševnímu zdraví, dodáváte svému tělu živiny, po kterých touží, a intuitivně vnímáte, kdy a co potřebujete, abyste se cítili co nejlépe), vyzařujete jinou energii, která k vám nejen přitahuje lidi, ale co je důležitější, díky níž se budete i vy cítit jinak, pokud jde o vás a váš život. Pracujte na odbourání špatných návyků, zavádějte snadné návyky, které vám zlepší život, a staňte se šťastnějším člověkem.

8. Čekáte na konečný výsledek, abyste se cítili šťastní

Už jsem to říkal (a určitě to zopakuji), ale spokojenost ve vašem životě je dovednost, ne okolnost. Pokud čekáte na jinou práci, lepší plat, nový byt, vypracované tělo nebo oddaný vztah, abyste se konečně cítili šťastní, nikdy toho nedosáhnete. Není to kýčovité ani klišovité; je to nejúčinnější způsob, jak můžete od života získat to, co chcete (včetně dokonalého vztahu). Buďte šťastní tady a teď, bez ohledu na to, jaká je vaše pracovní pozice nebo stav vašeho vztahu. Koneckonců nejjednodušší (a jediný) způsob, jak získat vztah, který vás učiní šťastnými, není čekat na partnerství, které splní všechny požadavky, ale spíše jen být šťastný, a pak si najít plus jedničku k již tak příjemnému životu.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář