v

Nezáleží na tom, jak moc jste nyní zamilovaní, vždy se můžete zamilovat ještě hlouběji. A není to to, co chce každý pár zažít? Ať už jste spolu rok nebo deset let, vždycky je kam růst.

Jste připraveni na ještě větší ponor? Zde je návod, jak si vztah udržet a zůstat zamilovanější než kdykoli předtím:

1. Jak si udržet vztah? Vyzkoušejte spolu něco nového.

Dělat den co den to samé může otupit vaše city. Když však spolu děláte něco nového, uvolňují se endorfiny a serotonin - hormony dobré nálady, které jsou pro hlubokou lásku nezbytné, vysvětluje Lesli Doaresová, manželská koučka a autorka knihy Blueprint For a Lasting Marriage,

"Když spolu děláte 'něco nového', vytváříte mezi vámi dvěma nová pouta, kterých se nikdo jiný neúčastní," říká. "Je to způsob, jak nadále rozvíjet a zpochybňovat váš vztah vytvářením společných zážitků a vzpomínek."

2. Naučte se jazyk lásky svého partnera.

Doktor Gary Chapman, odborník na vztahy, nás poprvé seznámil s pěti jazyky lásky - odlišnými způsoby, kterými každý z nás intuitivně dává a přijímá lásku. Toni Colemanová, psychoterapeutka a vztahová koučka, je tu však od toho, aby vám jejich důležitost přiblížila. Abyste se podle ní mohli hlouběji zamilovat, musíme se naučit jazyk lásky svého partnera a pak jím alespoň jednou denně mluvit.

"Může se stát, že když mu nabídnete malý dárek, řeknete mu, že ho máte rádi," říká. "Nebo jim pomocí afirmací dáte najevo, proč jsou pro vás tak důležití. Možná, že když pro ně uděláte něco, co jim jen trochu usnadní den, nebo si vyhradíte speciální čas jen pro ně, řeknete jim, že tě mám rád, způsobem, který opravdu uslyší."

3. Naplánujte si čas o samotě - společně.

I když jste se svým partnerem bok po boku, je snadné nechat se rozptýlit rušnou restaurací nebo řvoucí televizí. A rozptýlení je zabiják lásky, čtenáři. Proto Doaresová doporučuje, abyste si v rozvrhu naplánovali čas pro chvíle o samotě, kdy se budete moci soustředit pouze jeden na druhého.

"Takto jste se do sebe zamilovali," říká, "a poskytuje to příležitost tuto lásku v průběhu času důsledně rozvíjet."

4. Vyhraďte si čas na intimní rozhovory.

Co přesně je intimní rozhovor? "Je to dlouhý rozhovor, při kterém se zcela soustředíte jeden na druhého a hloubavě si povídáte o čemkoli nebo o ničem," popisuje Colemanová a dodává, že tyto rozhovory by měly probíhat během nepřerušovaného, neuspěchaného volna, na místě, kde nebudete snadno vyrušeni. A při intimních rozhovorech obnovíte jiskru pravidelného chození.

"Možná si vzpomínáte, že jste to dělali, když jste spolu poprvé nebo podruhé někam šli - kdy večeře vedla ke kávě a rozhovoru, který vedl k noční skleničce a dalšímu rozhovoru, třeba dlouho do noci," říká Coleman. "Měli jste si toho tolik co říct a nemohli jste se nabažit poslouchání všeho, o co se s vámi chtěl podělit."

5. Podělte se o zájmy svého partnera.

Takže Phish není vaše představa o dobré hudbě a nikdy byste se nenechali nachytat na některém z koncertů této jamové kapely. Ale pokud by váš partner dokázal poslouchat jejich riffování celé hodiny, je nejvyšší čas koupit si pár lístků.

"Ponecháni sami sobě byste se o danou činnost nemuseli zajímat," říká Doares, "ale účast na ní vám umožní vidět partnera jinou optikou. Uvidíte, co ho rozpaluje, a to v jiném prostředí než obvykle."

6. Zpestřete si sexuální život.

Stejně jako ostatní součásti vztahu může i sex ustoupit do pozadí kvůli hektickému pracovnímu rozvrhu, rušnému společenskému životu nebo prostě jen vyčerpání. Najít si čas na kreativitu mezi prostěradly vám však může pomoci cítit se ještě zamilovaněji, říká Colemanová.

"Může jít o použití svíček, tělových olejů nebo vyzkoušení jedné či dvou nových poloh," říká. "Možná byste měli zvážit použití balíčku Kámasútry, abyste získali nějaké nové nápady. Buďte kreativní, nespěchejte a nechte se unášet. Váš partner se znovu zamiluje a propadne touze."

7. Překvapte a potěšte jeden druhého bez zjevného důvodu.

Když jste spolu začali chodit poprvé, vsadíme se, že pro vás nebylo nic velkého nechat partnerovi zamilovaný vzkaz nebo ho překvapit drobným dárkem. Ale časem je také jisté, že tento zvyk pěstování lásky šel stranou.

"Zkuste se navzájem předhánět v neplánovaných překvapeních - ať už velkých nebo malých," říká Doares. "Přineste jim domů večeři z jejich oblíbené restaurace, nechte jim v tašce do posilovny milostný vzkaz, zopakujte si vaše první rande a podobně. Musí to být jen osobní a smysluplné."

8. Často se společně smějte.

Jak důležité je sdílet s partnerem či partnerkou společný chichot? Podle Doaresové "bylo zjištěno, že smích je ve vztahu důležitější než sex". Whoa.

Tady se dozvíte, proč tato jednoduchá činnost může prohloubit vaši lásku: "Je to sdílený stav radosti, z něhož může těžit každý vztah. Poskytuje také ochranu před hněvem a záští - zabijáky vztahů."

Zdroje: yourtango.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář