v

Stali jste se ve svém vztahu obětí hádky? Místo toho, abyste se utápěli v hněvu a prodlužovali problém, je důležité řídit se těmito radami pro vztahy a jít dál.

Proč tomu tak je? Znamená to, že musíte přiznat, že jste se mýlili? I když nemusíte nutně zabíhat do detailů, kdo je na vině, klíčem k tomu, aby se věci vrátily do starých kolejí, je vědět, jak a kdy se omluvit.

Ukončit hádku neznamená říct "miluji tě", ale říct "promiň". Říct "promiň" je těžké, protože říct to znamená přiznat si chybu.

Všechny vztahy procházejí vzestupy a pády. Důležité je, že se naučíte napravovat, když jste udělali chybu. Důležité také je, abyste, když se vám partner upřímně omluví, tuto omluvu přijali.

I když si myslíte, že jste se na hádce podíleli jen malou měrou, přiznejte se k ní a řekněte: "Omlouvám se." Nebylo to snadné? Kdyby to dělalo víc lidí, nepotřebovali bychom aspirin.

No, pokud věci nenapravíte, zůstanete na mrtvém bodě a to může vést k různým dalším problémům. Abychom vám tedy pomohli přijít na to, jak se omluvit, uvádíme 5 věcí, které musíte udělat, abyste se skutečně omluvili - a mysleli to vážně.

1. Omluvte se. Přijměte odpovědnost.

Pravděpodobně se cítíte ublížení. To může zamlžit vaše vnímání situace. Začněte tím, že řeknete: "Je mi to opravdu líto, to opravdu vyznělo špatně." Nebo: "Promiň, že jsem ti ublížil."

Existuje mnoho způsobů, jak to říct, ale důležité je, aby to bylo upřímné. Dáte tím partnerovi najevo, že přebíráte odpovědnost za svůj podíl na hádce. Držte si svůj prostor, i když je s osobou, se kterou se snažíte usmířit, těžké pořízení. Někteří lidé se o něj rádi otírají nebo nemusí být připraveni se usmířit.

2. Nechte to být.

To neznamená, že se budete chovat, jako by se nic nestalo. Položte si tuto otázku: "Jak důležité je, že jsem tady správně?"

Lidé se nechají strhnout hádkou. Zaměřují se spíše na vítězství než na vztah. Tehdy začíná spravedlivé rozhořčení. Nemusíte být úplně stejní jako váš partner.

Možná je pro vás důležité být včas, ale ne pro vašeho partnera. Nemusíte dopustit, aby vás to ve vztahu rozdělovalo. Když se budete držet hádky, bude vás to mrzet.

3. Dotýkejte se, dotýkejte se, dotýkejte se.

Objímejte se a líbejte! Je těžké zůstat naštvaný, když se někoho dotýkáte. Dotek dokáže překlenout i ty největší citové vzdálenosti. Možná budete muset začít pomalu. Otřete se o partnerova záda. Posaďte se těsně vedle sebe nebo se přitulte na gauči. Až půjdete příště na procházku, držte se za ruce.

V naší zrychlené společnosti je snadné se od dotyků vzdálit. Dotek vám však skutečně pomůže navázat spojení na hlubší úrovni. Všichni po tom toužíme. To může pomoci i věcem v ložnici. Když se dotýkáte a hrajete si jeden s druhým, nemůže to nevést k něčemu víc.

4. Dejte svému partnerovi vzkaz s důvody, proč je pro vás důležitý.

Dáte tak svému partnerovi najevo, jak je pro vás důležitý. Dejte partnerovi najevo, že jste na tyto věci zapomněli, když jste se dostali do hádky. Všichni potřebujeme slyšet, že jsme důležití. Laskavá slova mohou být velmi užitečná.

Psat můžete na pěkný papír nebo kaligraficky (pokud to umíte). Můžete také poslat e-mail nebo nechat vzkaz na kuchyňské lince. Nezapomeňte požádat o odpuštění.

5. Jaké jsou vaše pocity? Slibte, že se to už nebude opakovat - a myslete to vážně.

Toto je jeden z nejdůležitějších kroků. Dáte tím partnerovi najevo, že hodláte své chování změnit.

Jestliže jste byli podráždění, protože jste málo spali, dejte partnerovi najevo, že spánek bude vaší prioritou a že budete spát alespoň 8 hodin. Pokud jste nepomáhali v domácnosti, dejte partnerovi najevo, že pro vás bude prioritou chodit z práce domů dříve. Tak budete mít čas na pomoc.

Ujistěte se, že to dodržíte. Všichni víme, že činy mluví hlasitěji než slova.

Je důležité, abyste to mysleli vážně. V opačném případě ztrácíte čas. Vybudování důvěry nebo její obnovení po hádce vyžaduje čas. Pracujte na ní i nadále. Páry, které na svém vztahu tvrdě pracují, spolu zůstávají.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář