v

Zamilovat se není volba, je to iracionální řetězec událostí, který prostě nelze zastavit. Může k němu dojít pomalu, v průběhu času, nebo rychle během několika okamžiků. Stačí jeden pohled. Jeden dotek. Jeden osmihodinový telefonický rozhovor. A je po všem.

Zamilovat se je ta snadnější část - vzrušení, které přichází s poznáním, co druhého člověka baví, a stejně děsivý protějšek, když někomu jinému odhalíte svou duši. Je to zajímavé, jedinečné. Nikdy se to nestane dvakrát stejně.

Ale zůstat zamilovaný je volba. Aktivní rozhodování, které vyžaduje práci a odhodlání.

Je snadné se do někoho zamilovat pro všechny jeho dobré vlastnosti: je chytrý, sexy, zábavný. Tyto věci je snadné milovat.

Zůstat zamilovaný je ta těžší část. Vzrušení se rozplyne a zůstanou jen dva nedokonalí lidé, kteří se snaží vymyslet nové způsoby, jak se zamilovat.

Začne vám docházet, o čem si povídat, přistihnete se, že si stále dokola vyprávíte ty samé historky. A klapky na očích, které jste kdysi měli vůči nedokonalostem toho druhého, se pomalu vytrácejí.

Možná jde o maličkosti - třeba o to, že on vždycky zapomene na důležité dny nebo už není tak pozorný jako dřív, když se snažil získat vaši náklonnost. Možná jsou to velké věci - třeba že když je naštvaný, křičí věci, které nemůže vzít zpět.

Nakonec nikdo není dokonalý a každý přichází se svým jedinečným souborem chyb a vlastností.

Lidé, kteří zůstávají zamilovaní, tak nečiní proto, že nemají na výběr; každý den je volbou.

V průběhu času si začnete uvědomovat, že člověk, do kterého jste se zamilovali, je nedokonalý a skutečný akt lásky, skutečná definice lásky k někomu, spočívá v tom, že tyto nedokonalosti milujete stejně plně a úplně, jako milujete ty dobré.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář